03 июль 2024 14:40

Про таємницю пісочного годинника у центрі Чумацького Шляху

Пісочний годинник у центрі Чумацького Шляху Пісочний годинник у центрі Чумацького Шляху Фото: phys.org
За допомогою космічного телескопа eROSITA астрономи виявили наявність величезної структури у формі пісочного годинника в центрі Чумацького Шляху. По суті це дві структури, схожі на бульбашки, які підносяться над центром нашої галактики зверху і знизу, якщо дивитися на Чумацький Шлях з ребра. Вчені змогли довести, що ці бульбашки справді знаходяться там, де і передбачалося, хоча існувала й інша версія. При цьому вчені змогли визначити їхній розмір, а також з’ясувати, що дві бульбашки eROSITA є єдиним цілим, повідомляє focus.ua.

Чотири роки тому за допомогою космічного телескопа eROSITA астрономи виявили наявність величезної структури у формі пісочного годинника в центрі Чумацького Шляху. По суті це дві структури, схожі на бульбашки, які підносяться над центром нашої галактики зверху і знизу, якщо дивитися на Чумацький Шлях з ребра. Вчені змогли довести, що ці бульбашки справді знаходяться там, де і передбачалося, хоча існувала й інша версія. При цьому вчені змогли визначити їхній розмір, а також з'ясувати, що дві бульбашки eROSITA є єдиним цілим. Результати дослідження опубліковані в журналі The Astrophysical Journal Letters, пише Phys.

- ці бульбашки були створені викидами енергії з центру Чумацького Шляху і кожна бульбашка має ширину приблизно 32 000 світлових років;

- ці бульбашки насправді розташовані ближче до Сонця і випадковим чином розташовані у напрямку до центру нашої галактики, а їхня ширина всього приблизно 320 світлових років.

Бульбашки eROSITA в рентгенівському світлі. Фото: phys.org

Бульбашки eROSITA трохи нагадують бульбашки Фермі, структури, розташовані також над і під галактичним диском. Але останні астрономи спостерігали за допомогою гамма- і рентгенівського випромінювання, що випускається бульбашками Фермі. Бульбашки eROSITA випускають більш слабке рентгенівське випромінювання, то фотони менш енергійні. Цю структуру поділяють на північну і південну бульбашку. На двомірній карті вони виглядають як дві окремі структури.

Завдяки новим спостереженням за центром галактики вчені дійшли висновку, що ці бульбашки все ж таки розташовані саме там, а не ближче до Сонця. Також автори змогли підтвердити, що обидві бульбашки мають розмір приблизно 32 тисячі світлових років. Також вдалося визначити межі бульбашок і виявилося, то це не окремі структури, а єдине ціле. Тобто одна гігантська бульбашка, що нагадує за формою пісочний годинник. Авторам вдалося чітко визначити межі північної бульбашки і виявилося, що її витоки знаходяться в галактичному центрі. Саме звідси виходять потоки енергії, що формують міхур.

Межу південної бульбашки не вдалося визначити так точно, але автори вважають, що вона більш витягнута, ніж північна. Також не зрозуміло, чи є південна частина структури замкнутою, як північна.

Доп. информация

Прочитано 48 раз
Другие материалы в этой категории: « Побачити зелену комету можна раз на 3000 років