21 дек 2024 00:41

Про рух північного магнітного полюсу

Спостережуване падіння північного полюсу протягом 1831–2007 років зазначено жовтими квадратами. Змодельоване розташування полюсів з 1590 по 2025 рр. – це кола, що змінюються від синього до жовтого. Спостережуване падіння північного полюсу протягом 1831–2007 років зазначено жовтими квадратами. Змодельоване розташування полюсів з 1590 по 2025 рр. – це кола, що змінюються від синього до жовтого. NOAA
У нещодавно опублікованій Світовій магнітній моделі (WMM) зафіксовано, що північний магнітний полюс продовжує свій швидкий рух у бік Сибіру. За останні десятиліття швидкість його переміщення значно збільшилася і досягла рекордних значень.

Вчені повідомили про новий значний зсув північного магнітного полюса Землі. Це явище, викликане процесами в рідкому ядрі планети, впливає на роботу навігаційних систем та інших технологій, заснованих на магнітному полі Землі.

У нещодавно опублікованій Світовій магнітній моделі (WMM) зафіксовано, що північний магнітний полюс продовжує свій швидкий рух у бік Сибіру. За останні десятиліття швидкість його переміщення значно збільшилася і досягла рекордних значень.

Це явище викликає серйозне занепокоєння вчених, оскільки магнітне поле Землі відіграє важливу роль у захисті планети від сонячної радіації та космічних частинок. Зміни в його структурі можуть призвести до збоїв у роботі навігаційних систем, систем зв’язку та інших технологій, які залежать від точних даних про магнітне поле.

Сотні тисяч мореплавців, операторів авіакомпаній і спеціалістів із розповсюдження подарунків на Північному полюсі поспішають оновити свої навігаційні системи після запуску нової моделі відстеження магнітної півночі, яка має вирішальне значення для точності системи глобального позиціонування (GPS) та на яку покладаються в усьому світі.

Arctic polar stereographic images of declination with the north dip magnetic pole and blackout zone indicated.


Вчені зазначають, що причина такого швидкого зміщення магнітного полюса до кінця не зрозуміла. Однак, припускають, що це пов’язано з процесами, що відбуваються в рідкому зовнішньому ядрі Землі.

Нову версію Світової магнітної моделі використовуватимуть протягом наступних п’яти років для калібрування компасів, навігаційних систем та інших пристроїв, які залежать від магнітного поля Землі. Це дасть змогу забезпечити точнішу роботу цих пристроїв і запобігти можливим збоям.

Вчені продовжують вивчати причини цього явища і його потенційні наслідки. Вони сподіваються, що глибше розуміння процесів, що відбуваються в надрах Землі, дасть змогу передбачати зміни магнітного поля і розробляти ефективніші методи захисту від їхнього впливу.

WMM офіційно випущено сьогодні, гарантуючи, що користувачі можуть мати найновішу інформацію, щоб вони могли продовжувати точну навігацію протягом наступних п’яти років.

Доктор Вільям Браун, модельєр глобального геомагнітного поля в BGS. говорить, що поточна поведінка магнітного північного полюсу - це те, чого ми ніколи раніше не спостерігали. Магнітний північний полюс повільно рухався навколо Канади з 1500-х років, але за останні 20 років він прискорився до Сибіру, ​​збільшуючи швидкість з кожним роком до приблизно п’яти років тому, коли він раптово сповільнився з 50 до 35 км на рік, тобто найбільше уповільнення швидкості, яке ми коли-небудь бачили.

Магнітні полюси або полюси падіння обчислюються на основі всіх коефіцієнтів Гаусса за допомогою ітераційного методу. Отримані таким чином магнітні полюси географічно ближчі до експериментально спостережуваних полюсів. Виходячи з поточного WMM, у 2025 році розташування Північного магнітного полюса становить 85,762° пн.ш. і 139,298° сх.д., а Південного магнітного полюса – 63,851° пд.ш. і 135,078° сх.д.

Розташування північного магнітного полюса з 1590 по 2030 рік. BGS © UKRI та © Wessel, P., and WHF Smith (1996), Глобальна, самоузгоджена, ієрархічна база даних берегової лінії з високою роздільною здатністю, J. Geophys. Res., 101(B4), 8741–8743, doi:10.1029/96JB00104. (версія 2.3.6).

Доп. информация

Прочитано 16 раз
Другие материалы в этой категории: « Про бульбашки з плазми над пірамідами Єгипту